Poradny pro Vaše zdraví

Máte doma čtyřnohého mazlíčka? Kočku či psa?

Co vlastně potřebuje?

Potřebuje Vaši lásku, kvalitní krmivo s vysokým obsahem masa, pelíšek, kde by si v klidu lehl, procházku každý den. Kromě toho však někdy potřebuje i pomoc z lékárny.

Rádi Vám u nás poradíme.

Pravidelnou péči jde předcházet mnoha problémům. Je jasné, že jiná starost bude o malého mazlíčka než o velkého a bude rozdíl, jestli bude krátkosrstý či dlouhosrstý. Navíc každé plemeno je náchylné k něčemu jinému. Pozorujte svá zvířátka, ať vidíte první změny. Můžete tak zabránit vážnějším onemocněním.

Nejčastějšími problémy jsou blechy, klíšťata a paraziti.

Blechy a klíšťata si nejčastěji donesou z procházky. Pokud chodíte pravidelně do přírody, použijte sprej proti vnějším parazitům, dlouhodobější ochranu proti klíšťatům a blechám zajistí aplikace pipety za krk nebo antiparazitní obojek. Jedná se například o přípravky Frontline combo, Fypryst či obojky Foresto. Doporučuje se před použitím takovéto prevence pejska vykoupat a vystříkat mu pelíšek.

Jak často odčervovat a čím?

Vnitřními parazity se mohou nakazit syrovou stravou či od kamaráda. Zvířata, která žijí venku, je vhodné odčervovat 4x ročně, domácí mazlíčky pak 2x za rok. K odčervení můžete použít přípravky Drontal, Caniverm, Pratel.

Doplňky stravy.

Při bolestech kloubů můžete naordinovat přípravek Alavis Celadrin, na zdravý vývoj a růst vitaminový přípravek Canvit, ke zdravé a lesklé srsti pomůže přípravek Giom Biotin či Brit care lososový olej. Na zubní kámen a zápach z tlamy je vhodný přípravek Plaque Off animal.

Osobní hygiena domácích zvířat.

Nejen to však naši mazlíčci potřebují. K pravidelné péči o srst jsou vhodné speciální šampony pro psy, například řady Arpalit Neo, k péči o oči slouží přípravek Oftal, k vyčištění uší můžete použít ušní kapky Otofin. Neméně důležitá je kontrola drápků, které se můžou pejskovi zatrhnout při běhání. Takové zatrhnutí je bolestivé a nepříjemné. Proto stříhejte drápky pravidelně. Kontrolujte, jestli nejsou packy hrubé, popraskané, zda-li nemají poraněný polštářek. Preventivně aplikujte ochranné krémy na packy. Vždy používejte přípravky určené pro Vaše zvíře. Ne vše, co může pes, je vhodné pro malé štěně či pro kočku. Nikdy nedávejte mazlíčkům lidské léky anebo vždy až po poradě s Vaším veterinářem. Přejeme Vám, ať máte krásný vztah se svým mazlíčkem a na závěr pravdivý citát. „Jakkoli málo peněz a jakkoli málo majetku máte, když máte mazlíčka, jste bohatí.“ Lvis Sabin

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

 
eRecept

Pokud máte eRecept, tak si jej můžete kdykoliv a kdekoliv rezervovat a Vaši rezervaci pohodlně vyzvednout v naší lékárně.

Co je potřeba udělat?

Online rezervace

 

TÉMA MĚSÍCE

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

 

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018-2021 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.