Poradny pro Vaše zdraví

Trpíte celiakií?

Celiakie je celoživotní autoimunitní onemocnění tenkého střeva způsobené nesnášenlivostí lepku. U tohoto onemocnění dochází ke změně povrchu sliznice tenkého střeva, mizí zde mikroklky a klky, tím se povrch střeva snižuje a dochází k poklesu schopnosti trávit a vstřebávat živiny.

Lepek je obsažený především v pšeničné mouce, ale také v žitu a ječmeni. Typickými příznaky jsou průjem, plynatost, křeče, pokles hmotnosti nebo únava. V České republice celiakií trpí přibližně každý dvoustý člověk. Celiakie se může objevit v kterémkoliv věku. U dětí se projeví jako průjmy po prvním požití lepku ve formě piškotů nebo rohlíků. Děti ztrácejí chuť k jídlu, trpí bolestmi břicha a často i anémií z nedostatku železa. V dospělosti se tak děje často po duševní nebo tělesné zátěži nejrůznějšího druhu (příčinou může být operace u žen například porod), většinou mezi  30–40 rokem.

 Léčba celiakie

Celiakie je trvalé onemocnění, které není v současné době vyléčitelné. Proto je jedinou terapií celoživotní vyloučení lepku z potravy. Na bezlepkovou dietu tělo příznivě reaguje velmi rychle. Lidé s těžkou akutní formou celiakie (tzv. floridní) musejí zpočátku vynechat mléko, tučná jídla, těžké a dráždivé potraviny. A to po dobu než se zregeneruje sliznice tenkého střeva. Po jejím zahojení je možné jíst všechny potraviny, které neobsahují lepek.

Prodej bezlepkových výrobků v lékárnách

V lékárnách lze objednat největší sortiment bezlepkových potravin v České republice. V nabídce je přes 250 bezlepkových výrobků. Celý sortiment bezlepkových potravin lze objednat v naší lékárně. Ceník výrobků je ke stažení na našich stránkách www.lekarnauhygie.cz.

POSTUP PŘI OBJEDNÁNÍ BEZLEPKOVÝCH VÝROBKŮ V LÉKÁRNĚ

1. Vyberete si výrobky z katalogu produktů na celiatica.cz a připravíte si seznam výrobků pomocí funkce - Nákupní seznam a nebo dle ceníku (stačí si napsat „Apa kódy“ a počet kusů).

2. POZOR!!! V lékárnách lze objednat pouze výrobky prezentované na celiatica.cz mající APA kód. Ostatní prezentované výrobky zatím nelze v lékárně objednat.

3. S připraveným seznamem zajdete do naší lékárny a lékárníka požádáte o zajištění objednávky u firmy Phoenix Lékárenský velkoobchod a. s.

4. Vaše zboží bude v lékárně nejpozději druhý den ráno.

5. Zboží zaplatíte lékárníkovi a je vaše.

6. Nejste limitováni objemem nákupu, počtem výrobků a neplatíte žádné poštovné, balné atd.

Na Vaši návštěvu se těší kolektiv Lékárny U Hygie.

 

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

 
eRecept

Pokud máte eRecept, tak si jej můžete kdykoliv a kdekoliv rezervovat a Vaši rezervaci pohodlně vyzvednout v naší lékárně.

Co je potřeba udělat?

Online rezervace

 

TÉMA MĚSÍCE

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

 

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018-2021 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.