Poradny pro Vaše zdraví

Domácí lékárnička nebo léky na dovolenou - máte opravdu vše?

Ať jedete na chalupu nebo k moři, vezměte s sebou dobře vybavenou lékárničku.  A pokud zůstáváte doma, může vám tento návod pomoci k vytvoření domácí lékárničky.

Přehlednou tabulku všech léků, které by jste mohli potřebovat najdete k vytištění ZDE »

 

Poruchy trávení mohou potkat každého z nás

Je tedy potřeba mít s sebou jak léky na průjem, tak i na zácpu a neměli byste ani zapomínat na přípravky proti pálení žáhy, nadýmání a na poruchy trávení. Při cestování lze střevní infekci předejdeme častým mytím rukou. Praktický je antibakteriální gel bez použití vody. Cestovní nevolnost neboli kinetóza Vás nebo Vaše děti mohou potrápit už na cestě, tak je lépe mít po ruce účinnou pomoc.

Bolest a teplota nás může překvapit i na dovolené

Nejčastěji přicházejí běžná onemocnění jako nachlazení nebo bolest hlavy. Mějte proto s sebou  přípravky proti bolesti a teplotě, pastilky proti bolesti v krku, nosní kapky a kapky proti kašli. Přibalte i teploměr.

Ošetření ran a úrazy

Do každé lékárničky patří desinfekce na kůži. Pro základní ošetření drobných oděrek, škrábanců a podvrknutých končetin by součástí lékárničky měla být pinzeta, nůžky, náplasti různých velikostí, obvazy, obinadlo. K namazání bolestivého místa lze použít místní protizánětlivý lék. Určitě oceníte přípravek na spáleniny, odřeniny a puchýře, jakým je například HemaGel. Využít ho můžete kdekoliv, protože malá tubička vám nezabere místo v lékárničce ani v kabelce.

Plísně a kvasinky

Mykotická onemocnění nohou můžeme předejít použitím preventivného spreje na nohy a obuv. Koupání, pobyt v mokrých plavkách, nošení syntetického prádla - všechny tyto faktory nahrávají  zvýšenému výskytu kvasinkových onemocnění, proto by neměl chybět ani osvědčený přípravek na její léčbu. Stejné faktory mohou způsobit i zánět močových cest.

Opalování

Při cestování nezapomeňte také přibalit kvalitní opalovací přípravky s odpovídající UVA/UVB ochranou. Pokud byste si nevěděli rady, jaký krém si máte vybrat, tak Vám rádi pomůžeme. Důležité je chránit i pokožku na rtech. K těmto účelům slouží tyčinky na rty s UV faktorem. Samozřejmě po delším pobytu na slunci je potřeba večer pokožku dostatečně hydratovat. K tomu slouží krémy po opalování. Kdybyste to náhodou s pobytem na slunci přehnali,  není od věci přibalit mléko či sprej s obsahem panthenolu.

Alergie

Nezbytností je přípravek na alergické reakce k celkovému a místnímu podání. Pomohou např. po bodnutí hmyzem, „kopřivce“ ze sluníčka či cizokrajného jídla nebo při alergické rýmě.
Pokud jde o komáry, kteří nám dokážou pěkně znepříjemnit spaní, je dobré přibalit repelent a B-komplex, který doplní potřebu vitamínů skupiny B a navíc částečně chrání proti komárům.

Závěrem

Nezapomeňte na léky, které běžně užíváte a to včetně příbalové informace. Mohlo by se stát, že daný lék ztratíte a léky mají v cizině jiné prodejní názvy. Podle příbalové informace Vám může lékárník nabídnout alternativu. Stejné léky totiž mohou mít v každé zemi odlišný obal i název nebo dávkování.
Při kompletaci lékárničky je dobré zkontrolovat, do kdy jsou léky použitelné a při jaké teplotě se mají skladovat.
Tyto informace nejsou náhradou za odbornou lékařskou péči a nemají podporovat užívání léků.

Nezbývá než popřát příjemnou dovolenou a štastný návrat domů!

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

 
eRecept

Pokud máte eRecept, tak si jej můžete kdykoliv a kdekoliv rezervovat a Vaši rezervaci pohodlně vyzvednout v naší lékárně.

Co je potřeba udělat?

Online rezervace

 

TÉMA MĚSÍCE

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

 

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018-2021 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.