Poradny pro Vaše zdraví

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Často se také můžeme setkat s označením „tichý zloděj kostí“. Pokud už se projeví, bývá většinou pozdě. A přestože je často spojováno se ženami po menopauze, nevyhýbá se ani mužům. Odhaduje se, že v naší republice utrpí zlomeninu následkem osteoporózy každá 3. žena a každý 6. muž nad 50 let. Počet úmrtí na zlomeniny krčku stehenní kosti převyšuje dokonce počet úmrtí na mozkovou mrtvici.

RIZIKOVÉ FAKTORY PRO ROZVOJ OSTEOPORÓZY

- věk, pohlaví – častější výskyt u starších osob, žen

- nadměrné kouření a požívání alkoholu nebo kávy

- nedostatečná fyzická aktivita

- nevhodná strava s nízkým příjmem minerálů (zejména vápníku, hořčíku a fosforu) a vitamínů D a K, stejně jako kvalitních bílkovin

- některá léčiva

PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ:

Zdravý životní styl – je jedním z nezbytných kroků, jedná se o upravení jídelníčku na kvalitní bílkoviny, dostatek vápníku (případně fosforu a hořčíku), vitaminu D a vitaminu K2. Vhodnými potravinami jsou například: listová zelenina, zakysané mléčné výrobky, tofu, tučné mořské ryby, ořechy a semínka, vepřové sádlo a vejce, fermentované potraviny (kysané zelí), drůbeží (i jiné, ale libové) maso,luštěniny, obiloviny. Pokud si nejste jisti, můžete doplnit pomocí Caltrate Plus.

Dostatečná pohybová aktivita – pomáhá pro správný růst kostní tkáně tak, aby byla kost odolná vůči zatížení. Pohyb nemusí být nijak fyzicky náročný, stačí svižnější chůze alespoň 30 minut denně. V období od dubna do října jsou ideální procházky venku, můžete přitom navíc získat potřebnou denní dávku vitaminu D.

Vyhněte se naopak alkoholu, černé kávě, kouření a pokud možno i stresu!

CO DODAT ZÁVĚREM?

Dbejte tedy na prevenci a včasnou diagnózu, informujte se u svého ošetřujícího lékaře či lékárníka ve vaší lékárně, co můžete ještě udělat pro sebe a své kosti, abyste prožili nejen dlouhý, ale také kvalitní a spokojený život, neupoutáni na lůžko, ale na svých nohou a v blízkosti své rodiny.

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

 
eRecept

Pokud máte eRecept, tak si jej můžete kdykoliv a kdekoliv rezervovat a Vaši rezervaci pohodlně vyzvednout v naší lékárně.

Co je potřeba udělat?

Online rezervace

 

TÉMA MĚSÍCE

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

 

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018-2021 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.