Poradny pro Vaše zdraví

Zdravé hubnutí

Zdravé hubnutí

Otázku, jak rychle zhubnout, si během života alespoň jednou položí téměř každý. Proč ale lidé chtějí rychle hubnout? Aby mohli zase rychle kila nabrat? A dokonce k nim ještě 2–5 kg přibrat?

Z historie vyplývá, že si člověk v dobrých časech dělá zásoby na časy zlé. Otázka, jak rychle zhubnout, je fenoménem dnešní zrychlené doby.

Každý z nás jistě nesčetněkrát slyšel, že rychlé hubnutí není zdravé a až na pár výjimek po drastických dietních opatřeních přijde den, kdy si uvědomíme, že se u nás vyskytl JOJO efekt. Stejně jako spojení „JOJO efekt“ se také velmi často opakuje fráze „zdravý životní styl“. Ten se doporučuje dodržovat každému bez výjimek.

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Je to styl života, který by měl vést kroky lidí ke zdravému tělu i mysli. Zdraví totiž není jen o fyzické stránce jedince, zahrnuje v sobě i složku psychickou. Proto nezbývá než si k němu najít cestu co nejrychleji (ano, zde můžeme použít slovo „rychle“).

Zde jsou základní zásady pro zdravý životní styl, který by se po čase měl stát vaším běžným životním stylem:

1) Pitný režim – pít 2–3 l čisté vody denně

2) Strava

Jíst vyváženou stravu, malé porce dle rychlosti metabolismu – optimální 3–5x denně.

• Jíst dostatek vlákniny (zelenina, ovoce 2-4 porce) a bílkovin.

Jíst tuky převážně ve formě rostlinných olejů s esenciálními mastnými kyselinami - ořechy, semena a ryby.

Sacharidy: jednoduché cukry jsou nejrychlejším zdrojem energie při zátěži (cvičení), trávení složitějších sacharidů probíhá pomaleji, jedná se o delší zdroj energie (např. luštěniny).

Jíst pomalu a NEPŘEJÍDAT SE.

3) Pohyb

Posilovací cviky – záda, břicho, nohy, ruce

Protahovací cviky – vzniklé svaly je třeba „natáhnout“, aby se nezkracovaly

Pravidelnost cvičení je důležitá, tak jako si pravidelně čistíte zuby, tak si zacvičíte alespoň 30 minut několikrát týdně

Procházky, plavání, běh, aerobic, jízda na kole – zapojíte větší část těla najednou a bude vás to bavit

Psychická pohoda – lidé, kteří cvičí, jsou díky endorfinům (tělu vlastní „hormony štěstí“) více vyrovnaní a psychicky v pohodě

JAK RYCHLE A EFEKTIVNĚ ZHUBNOUT?

Pro urychlení hubnutí Vám mohou pomoci i přípravky, které zakoupíte v lékárně. Pro snížení chuti na sladké např. chrom, což je výborným doplňkem při hubnutí, snižuje chuť na sladké a napomáhá vstřebávání cukru buňkami, tím optimalizuje hladinu cukru v krvi.

Chitosan je přírodní živočišná vláknina s vysokými vazebnými schopnostmi, která se získává ze schránek mořských korýšů. Váže na sebe tuky přijímané v potravě 5x až 10x více než ostatní druhy vlákniny a zabraňuje tuky přijímané potravou strávit a tělo je bez užitku vyloučí.

Livsane dietní výživový koktejl je určen ke snížení hmotnosti a jejímu následnému udržení. Obsahuje směs vitaminů, minerálů a bílkovin, díky kterým dodává tělu dostatečné množství esenciálních živin. Jedná se o výživový doplněk, který ale nenahrazuje kvalitní a vyváženou stravu.

Proteinová dieta Express Diet je bílkovinná ketonová dieta, která funguje na principu ketózy, tedy rychlém spalování tuků bez pocitu hladu. Při hubnutí s ketonovou dietou Express Diet jsou tělu dodávané vysoce kvalitní přírodní proteiny za současného snížení přísunu sacharidů, tuků a energie pod 850 kcal na den. Tato metabolická změna se nazývá ketóza. Ketóza tedy spouští rychlé spalování vlastních uložených tuků. Vhodnost této diety konzultujte se svým praktickým lékařem.

Pokud byste chtěli při hubnutí využít odbornou pomoc, obraťte se na nás, rádi Vám s úpravou hmotnosti pomůžeme.

 

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

 
eRecept

Pokud máte eRecept, tak si jej můžete kdykoliv a kdekoliv rezervovat a Vaši rezervaci pohodlně vyzvednout v naší lékárně.

Co je potřeba udělat?

Online rezervace

 

TÉMA MĚSÍCE

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

 

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018-2021 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.