Poradny pro Vaše zdraví

Vraťte spánek do normálu

Dostatečně dlouhý a kvalitní spánek je důležitý pro naše zdraví, fyzickou a psychickou pohodu. Každý z nás je však zcela individuální a jeho nároky na délku spánku jsou různé. Pokud nejsme druhý den unavení, dobře se nám vstává a máme plno energie, pak je náš spánek dostatečný. Pokud však máme se spánkem problémy, pak můžeme zkusit upravit svůj den podle základních doporučení spánkové hygieny či zkusit využít některý z potravinových doplňků. Hypnotika by měla být nasazena až jako poslední řešení a o jejich nasazení musí rozhodnout ošetřující lékař.

TIPY NA ZDRAVÝ SPÁNEK

• Nespěte ve dne! Pokud už opravdu musíte toto zásadní pravidlo porušit, dbejte na to, aby lehké zdřímnutí netrvalo déle než 25 minut.
• Vyvětrejte! Klidnému spánku napomáhá vyvětraná místnost. V zimních měsících větrejte takzvaně nárazově. Otevřete okno dokořán na několik minut, než se vzduch v místnosti vymění.
• Doplnění hořčíku a vápníku – ideální je užívání obou minerálů, protože zklidňují nervový systém, vhodné dávkování je 365 mg hořčíku a 750 mg vápníku na den.
• Vůně levandule je vhodný doprovod ke spaní.
• Vyhněte se kofeinu – je to stimulant, navíc může být obsažen v řadě nápojů.
• Vynechejte dráždivá a energeticky bohatá jídla krátce před spaním.
• Omezte tekutiny 2 hodiny před odchodem do postele.
• Vynechejte drink na spaní – vliv alkoholu paradoxně brání hlubšímu spánku.
• V ložnici odstraňte všechny zdroje elektromagnetického záření – ovlivňují epifýzu, která je zodpovědná za produkci melatoninu, hormonu spánku.
• Dopřejte si temnou ložnici – i malé množství světla může narušit syntézu melatoninu.
• Nedívejte se na TV těsně před spaním – obzvlášť akční či vzrušující program vedou ke stimulaci mozku a pak je usnutí obtížné.

Zkuste všechno, co před nocí uklidní vaši mysl i tělo. Časem jistě přijdete na to, které techniky vám nejlépe pomáhají navodit spánek. Pokud by však vaše problémy se spaním přetrvávaly delší dobu, neváhejte se poradit s námi v lékárně. Můžeme Vám doporučit bylinné či homeopatické přípravky, které zlepší Váš spánek.

NEOSPAN forte je doplněk stravy s extra silnou dávkou kozlíku lékařského (200 mg v 1 tobolce), posílenou o účinky pomerančovníkového oleje, který přispívá ke snadnějšímu usínání a omezuje předčasné probouzení. Funkčnost přípravku doplňují vitaminy B1, B2, B6 pro správnou činnost nervové soustavy a hořčík, který přispívá ke snížení únavy a míry vyčerpání. Komplexní složení přípravku NEOSPAN forte je postaveno na přírodní bázi - je tedy nenávykový a bez nepříjemných vedlejších účinků (ranní otupělost, malátnost apod.).

Doplněk stravy Melatonin Mučenka je přípravek, který přispívá ke zlepšení kvality spánku a napomáhá usínání. Obsahuje melatonin, mučenku, meduňku a vitamin B6. Hlavní funkcí melatoninu je kontrola biorytmu spánku a bdělosti. Mučenka a meduňka jsou byliny, které podporují relaxaci a spánek. Vitamin B6 podporuje správnou činnost nervové soustavy a snižuje míru únavy a vyčerpání.

SÉDATIF PC je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k léčbě lehkých poruch spánku spojených s úzkosti a emočním napětím.

PŘIJĎTE SE PORADIT, VYBEREME TO PRAVÉ PRO VÁS.

Kolektiv lékárny U Hygie.

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

 
eRecept

Pokud máte eRecept, tak si jej můžete kdykoliv a kdekoliv rezervovat a Vaši rezervaci pohodlně vyzvednout v naší lékárně.

Co je potřeba udělat?

Online rezervace

 

TÉMA MĚSÍCE

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

 

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018-2021 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.