Poradny pro Vaše zdraví

Jak posílit imunitu!

Kdo je nejvíce ohrožen? Hlavním problémem vysoké nemocnosti a častého opakování nemoci bývá oslabená imunita. Mívají ji především děti, jejichž imunitní systém není ještě plně rozvinutý, a starší lidé, u kterých je do jisté míry již opotřebován. Naši imunitu však ohrožuje i přílišná fyzická námaha a vyčerpání, také psychické napětí a stres. Velký vliv má samozřejmě také roční období a chřipková epidemie. Nepodceňovat prevenci a ochranu našeho imunitního systému se skutečně vyplatí.

PROBIOTIKA – SPRÁVNÁ FUNKCE STŘEVNÍHO SYSTÉMU

Funkce imunitního systému může být zhoršená i v závislosti na změnách střevní mikroflóry, např. kvůli nepravidelné stravě, kouření, přemíře alkoholu, užívání antibiotik, častému stresu, či z nedostatku odpočinku. Udržování správné střevní mikrobiální flóry je klíčem k dobrému zdraví. V rizikových obdobích můžeme imunitě pomoci užíváním probiotik – a to buď ve formě potravinových doplňků, nebo tzv. funkčních potravin jako jsou jogurty či zakysané mléčné výrobky.

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ – ZÁZRAK PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

Hlíva ústřičná je dřevokazná houba, rostoucí převážně na listnatých stromech, z nichž si bere živiny, které potřebuje a které prospívají i našemu organizmu. Příznivé účinky, které má hlíva ústřičná znali již před staletími staří Číňané. Mezi hlavní účinky patří posílení imunity organismu, pozitivní vliv na infekce a záněty, krevní tlak a zlepšení stavu cévního systému. Hlíva ústřičná a její účinky jsou využívány také pro zlepšení peristaltiky střev, při alergii, pro zlepšení metabolismu, regenerace organismu a snížení cholesterolu.

KTERÉ VITAMÍNY TEĎ NEJVÍCE POTŘEBUJEME? 

Vitamin C je základem prevence

Vitamin C je nejdůležitější vitamin pro podporu imunitního systému. Aktivně pomáhá tělu bojovat s bakteriemi, viry a také proti potenciálně rakovinotvorným buňkám. Podávání vysokých dávek vitaminu C během nachlazení zkracuje dobu léčby a zmírňuje symptomy onemocnění. Vitamin C vašemu tělu dodáte konzumací zeleniny, zejména brokolice, zelí či růžičkové kapusty a květáku. Vitamín C obsahuje např. rozpustný Celaskon nebo GS Vitamín C s šípky.

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny

Omega-3 kyseliny zpomalují stárnutí buněk, mají protizánětlivé účinky a posilují imunitu. Nenasycené mastné kyseliny si lidské tělo bohužel neumí vyrobit samo. Jsou však obsaženy v potravinách, jako je rybí tuk, řepkový a sojový olej nebo dýňová semínka, či v doplňcích stravy.

Zinek

Zinek je minerál, který významně přispívá k posílení obranyschopnosti organismu a urychluje proces uzdravování. Pokud pociťujete první příznaky nemoci, dodejte svému tělu co nejdříve zinek. Významně tím přispějete ke snížení průvodních jevů nachlazení, například horečky či kašle. Z potravin je zinek obsažen zejména v játrech, tmavém masu, mléku, vaječných žloutcích. Zinek lze také užívat v podobě tablet, ať už samotný nebo přidaný do multivitaminových přípravků.

Vitamin A posílí nejen vaše oči

Vitamin A pomáhá nejen při tvorbě zrakového pigmentu, díky čemuž jsou naše oči schopné rozeznávat předměty i za sníženého osvětlení. Dostatek vitaminu A posiluje imunitní systém organismu a zvyšuje odolnost těla vůči infekcím. Při jeho doplňování ve formě tablet však dejte pozor na rozumnou míru - vitamin A je jedním z mála vitaminů, jimiž se lze předávkovat.

Vitaminy skupiny B

B vitaminy jsou klíčové pro zdraví nervového systému, mozku a srdce, proto by neměly našemu tělu chybět. Pokud nedostáváme dostatek B vitaminů ve stravě, měli bychom je do těla doplňovat nejlépe pomocí tablet či kapslí.

Komplexní prevence

Pohodlnější variantou pro užívání jsou multivitamínové přípravky, kde najdete vyvážený soubor všech potřebných vitamínů a minerálů, u některých přípravků dokonce i s probiotiky v jedné tabletě. Ty přispívají k tomu, aby Vaše imunita a obranyschopnost správně fungovala.

 

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

 
eRecept

Pokud máte eRecept, tak si jej můžete kdykoliv a kdekoliv rezervovat a Vaši rezervaci pohodlně vyzvednout v naší lékárně.

Co je potřeba udělat?

Online rezervace

 

TÉMA MĚSÍCE

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

 

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018-2021 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.