Poradny pro Vaše zdraví

Trápí Vás těžké a oteklé nohy?

Venku se oteplilo a vás už zase trápí těžké a oteklé nohy? Neváhejte a s prvními příznaky určitě vyhledejte lékaře. Jen tak se lze vyhnout něčemu mnohem horšímu. Těžké a oteklé nohy rozhodně nepodceňujte.

JAK DOCHÁZÍ K ROZVOJI ŽILNÍHO ONEMOCNĚNÍ?

Žilní onemocnění obvykle začíná pocitem tíhy a bolesti dolních končetin, bolestí v průběhu žíly, otoky zadní části nohy nebo kotníku ke konci dne nebo v horku, spontánním výskytem „černých a modrých“ skvrn na dolních končetinách či rozvojem velmi tenkých, tmavě modrých drobných žilek, takzvaných metličkových žilek. V pokročilejší fázi, o několik let později, mohou již být otoky nohou nebo kotníku trvalé, varikózních žil přibývá a dochází k rozvoji pravých varixu, tedy vinutých modravých žil, které viditelně vystupují nad úroveň kůže. Faktory, které stav zhoršují, jsou například změny hormonálních hladin (těhotenství, menopauza, hormonální nerovnováha), změny pracovních podmínek, především pokud jde o dlouhodobé stání nebo sezení, vystavení vysokým teplotám, přenášení těžkých břemen, ale také přírůstek tělesné hmotnosti.

Kdy je třeba vyhledat lékaře?

Lékaře je třeba navštívit ihned, jakmile se objeví první příznaky: bolesti dolních končetin, pocit tíhy, pocity natékání, otok nohou a kotníku, viditelné žilky nebo černomodré skvrny, které se spontánně objevují na kůži, pocit jehliček, neklid v nohou nebo křeče v lýtkách. Je vhodné navštívit lékaře proto, aby bylo možné poruchu včas diagnostikovat a zahájit preventivní a léčebná opatření, která zabrání zhoršování.

Jak chránit své žíly

Užívejte léky a noste kompresní punčochy!

Punčochy noste tak dlouho, dokud to je teplotně únosné. S nástupem letních měsíců pacienti pokračují jen s léky, které jim předepíše lékař. Ty zvyšují pevnost a pružnost žilní stěny a potlačují zánět.

Za všech okolností pohybujte dolními končetinami

Pokud vaše práce vyžaduje dlouhé stání či sezení, dělejte si krátké přestávky, kdy se projdete nebo kdy kroužíte nohama.

Vyberte si správný sport

Pro žilní oběh je nejvhodnější chůze, pokud je provozována pravidelně a v patřičné obuvi. Stahy svalu dolních končetin napomáhají proudění krve vzhůru k srdci.

Bojujte se zácpou a snižujte nadváhu

Zácpa a nadváha vedou ke zvýšení žilního tlaku a lze s nimi bojovat pomocí diety bohaté na vlákninu, dostatečného přijmu tekutin (cca 1,5 l vody denně) a omezením příjmu nasycených tuku (máslo, červené maso).

Vyhýbejte se zdrojům tepla

Teplo vede k rozšíření žil. Proto slunění, procedury s horkým voskem, podlahové topení, horké koupele a sauna nejsou vhodné.

Dbejte na vhodné oblečení

Příliš těsný oděv stlačuje žíly a ztěžuje žilní návrat.

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

TÉMA MĚSÍCE

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.