Poradny pro Vaše zdraví

Zatočte s alerigií

Co je to vlastně alergie?

Alergie je nepřiměřená reakce organismu na určitou látku, se kterou se běžně setkáváme v našem prostředí. Alergeny, které jsou pro zdravé jedince neškodné, způsobují u alergiků obranné reakce imunitního systému. Zdrojem alergenů může být pyl, prach, peří, srst, potraviny či léky, plísně, roztoči, hmyz a další.

Projevy alergií:

Spektrum projevů alergií je velmi široké – od kožních reakcí (zarudnutí pokožky, ekzém, kopřivka), kýchání, alergické rýmy, zarudnutí a slzení očí, dušnost, až po život ohrožující anafylaktický šok.

Výskyt:

Alergická onemocnění patří mezi jednu z nejčastějších skupin imunitních onemocnění. Odhaduje se, že 40-60% populace trpí některým druhem alergie. Počet alergiků v populaci stále narůstá. Důvodů pro tento nepříznivý trend je několik: znečištěné ovzduší, stres, dědičnost, špatná kvalita potravin.

Léčba:

Léčba alergie spočívá v eliminaci alergenu, je–li to možné. Dále postupujeme dle projevů. Někdy je dostačující lokální léčba. Při alergické rýmě např. nosní sprej Sterminar s Mn, Livostin nosní a oční kapky, Flixonase nosní sprej. Pro příznivce homeopatické léčby doporučujeme Kalium iodatum AKH či kapky Omisan baby. Jindy je nutno nasadit celkovou léčbu – antihistaminika. Při výběru antihistaminik by měl být kladen důraz na způsob dávkování léku, ideálně 1x denně, a vybírat antihistaminika s co nejmenšími vedlejšími účinky na pozornost. Toto hledisko je klíčové především pro povolání, která vyžadují stálou pozornost (např. obsluha strojů, profesní řidiči, piloti, ale i pro zachování pozornosti dětí ve škole). Doporučujeme novější antihistaminika Analergin Neo či tablety Claritine.

Vitamin D – může pomoci?

Imunitní onemocnění, jakým je i alergie, jsou spojovány s nedostatkem vitaminu D, který hraje důležitou roli v procesu buněčného dělení a napomáhá normální funkci imunitního systému. Je proto vhodné udržovat si optimální hladinu vitaminu D během celého roku. Vitamin D syntetizuje lidská kůže při každodenním kontaktu se slunečním světlem. Poté se uvolňuje do krevního oběhu a putuje do celého těla. To je základní a nejdůležitější způsob, jak přirozeně získat vitamin D. Vitamin D je rovněž dostupný v rybách, vaječných žloutcích nebo plnotučném mléce. V případě nedostatku vitaminu D získaného přirozeným způsobem, můžete jeho hladinu zvýšit doplňky stravy.

Pokud máte otázky ohledně alergií, rádi Vám poradíme. Těšíme se na Vás, kolektiv magister Lékárny U Hygie.

 

 

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

 
eRecept

Pokud máte eRecept, tak si jej můžete kdykoliv a kdekoliv rezervovat a Vaši rezervaci pohodlně vyzvednout v naší lékárně.

Co je potřeba udělat?

Online rezervace

 

TÉMA MĚSÍCE

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

 

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018-2021 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.