Poradny pro Vaše zdraví

Cesta ke zdravým zubům

Pro zdravé zuby a sliznici ústní dutiny je velmi důležitá správná ústní hygiena. Studie dokazují, že pravidelné a správné čištění zubů je nejlepší prevencí vzniku zubního kazu a onemocnění parodontózou. Optimální frekvence čištění zubů je 2x denně, ráno a večer.

K čištění zubů je důležité zvolit si správný zubní kartáček

Doporučují se jemné a velmi jemné zubní kartáčky (např. Herbadent, který byl vyvinut podle moderních trendů zubní hygieny). Jemná vlákna jsou vhodná ke každodennímu čištění zubů bez nebezpečí podráždění nebo poranění dásní či ústní dutiny, má malé rozměry hlavičky, která se pohodlně dostane i do méně dostupných míst v ústech. Každý kartáček má svou omezenou trvanlivost a je potřeba vyměnit ho ihned, jakmile jeví známky opotřebení, nejpozději však po třech měsících používání.

Jakou vybrat zubní pastu?

Proti krvácivosti a zánětu dásní doporučujeme např. zubní pastu Lacalut aktiv, která výrazně pomáhá v prevenci parodontózy, má silné stahující účinky a zastavuje krvácení dásní. Přítomné složky alantoin a bisabolol zabezpečují protizánětlivý účinek. Bylinná zubní pasta Parodontax představuje účinnou pomoc při léčbě krvácivosti a zánětu dásní. Obsahuje unikátní kombinaci výtažků ze 6 léčivých bylin a sodu, která dokonale odstraňuje zubní plak a neutralizuje kyseliny v ústech. Specifická slaná chuť této zubní pasty je ovlivněna vysokým obsahem těchto minerálních látek a bylinných extraktů. K přivyknutí na slanou chuť dochází během 1-2 týdnů používání. Jako doplňkovou péči o dutinu ústní můžeme používat i ústní vodu, zvlášť po konzumaci sladkých jídel.

Fluoridace proti zubnímu kazu

Pro prevenci zubního kazu je důležitá i fluoridace - po vyčištění zubů běžnou pastou se na povrch nanese gel s vysokým obsahem fluoru a nechá se určitou dobu působit. Cílem místní fluoridace je dodat do povrchových vrstev skloviny velké množství fluoridů, a zvýšit tak odolnost zubů vůči kyselinám, které jsou vytvářeny bakteriemi zubního plaku. Dalšími pozitivními účinky fluoridů je zpomalení metabolizmu a množení těchto bakterií. Koncentrace fluoridů ve sklovině se časem snižuje, takže je potřeba jejich přísun pravidelně opakovat. Oblíbený je Elmex zubní gel.

Domácí bělení zubů

K domácímu bělení zubů může sloužit zubní pasta Opalescence, která šetrně odstraňuje barevné pigmenty na povrchu zubů z jídla, pití a kouření a zároveň nenarušuje zubní sklovinu.

Komplexní péči o Vaše zuby najdete u nás v lékárně. Přijďte a my Vám rády s výběrem pomůžeme.

 

 

 

 

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

 
eRecept

Pokud máte eRecept, tak si jej můžete kdykoliv a kdekoliv rezervovat a Vaši rezervaci pohodlně vyzvednout v naší lékárně.

Co je potřeba udělat?

Online rezervace

 

TÉMA MĚSÍCE

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

 

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018-2021 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.