Poradny pro Vaše zdraví

Rady pro zdravé opalování

Je nutné chránit před sluncem už i malé děti a to tím, že jim budete nanášet každé 2 hodiny krém s vysokým ochranným faktorem. Dbejte na to, aby měly při pobytu na slunci buď tričko, klobouk nebo sluneční brýle. Děti do 3 let na slunci neodhalujte. V průběhu léta se mezi 11–15 hodinou vyhněte slunění, UV záření v tuto dobu dosahuje svého maxima. Vyhněte se nadměrnému slunění, a to i v případě, že jste použili ochranný krém.

Krém je třeba nanášet každé 2 hodiny. Nezapomeňte na sluneční brýle, UV záření je sice volným okem nepostřehnutelné, ale může vyvolat pálení očí. Po aplikaci parfému na pokožku se vyhněte přímému kontaktu se sluncem, protože může vyvolat vznik skvrn, alergie nebo pálení pokožky. Nepropadněte falešnému přesvědčení, že při plavání nebo za větru není potřebné myslet na ochranu před slunečním zářením. Vyhýbejte se slunění bez ochrany a upřednostněte ten druh ochranného krému, u kterého je ochranný faktor vyšší než 20, a který vyhovuje vašemu typu pokožky. Po koupání se raději do sucha utřete než byste se volně nechali osušit sluncem: kapky vody totiž napomáhají rychlejšímu vstřebávání slunečního záření do pokožky, čímž hrozí riziko úpalu. Nezapomeňte na pitný režim, denně se doporučuje vypít nejméně 2 litry vody. Kůže vystavená slunci je brzy vysušená a ztrácí svou pružnost. Dříve se na ní projevují první znaky stárnutí – vrásky. I přísunem některých vitamínů můžete ovlivnit opálení. Například vitamíny E a C zmírňuj  škodlivost ultrafialových paprsků. Betakaroten zase pomáhá odstraňovat z kůže volné radikály.

Jaký jste fototyp?

Rozeznáváme 4 základní fototypy určované v souladu s pletí, barvou vlasů, přítomností, a nebo nepřítomností pih, náchylností jedince ke spálení, anebo naopak, se schopností získat opálení. S fototypem také úzce souvisí použití vhodných opalovacích krémů s ochranným slunečním faktorem. Umožňují prodloužení pobytu na slunci, protože zachycují UV záření. Krémem se natřete nejlépe půl hodiny předtím, než se půjdete slunit.

Fototyp I má mléčně bílou pleť s pihami, rezavé vlasy a modré nebo zelené oči. Měl by používat ochranný faktor SPF 50+. Na slunci bez krému vydrží 5–10 minut.

Fototyp II má světlou pleť, blond nebo světlehnědé vlasy a modré nebo zelené oči. Měl by používat ochranný faktor SPF 30 až SPF 50+. Na slunci bez krému vydrží 10–20 minut.

Fototyp III má olivovou pleť, málo pih, hnědé až tmavé vlasy a hnědé nebo zelené oči. Měl by používat ochranný faktor SPF 30. Na slunci bez krému vydrží 20–30 minut.

Fototyp IV má snědou pleť, tmavé vlasy a hnědé oči. Měl by používat faktor SPF15. Na slunci bez krému vydrží 45 minut. Velmi důležité, avšak často podceňované, jsou také přípravky po opalování. Jsou zaměřené hlavně na regeneraci pokožky, hydrataci, její výživu a pružnost. Nejčastěji tyto přípravky obsahují panthenol a aloe vera, které zklidňují pokožku, a vitamín E.

Na závěr pár mýtů o opalování:

Ve stínu se nespálím. Omyl! I ve stínu se opalujete. Dokonce, i když je zataženo. Mraky propustí až 80 % slunečních paprsků.

Solárium není stejné jako opalování na sluníčku. Omyl! V soláriu na vás působí úplně stejné UV záření jako sluníčku. Je tu ale mnohem vyšší riziko spálení, protože kůže nemusí být na UV paprsky ještě tolik zvyklá.

Spálenou kůži uklidní jogurt nebo tvaroh. Pravda! Bílé jogurty a tvarohy skutečně můžou zchladit a zklidnit pokožku. Stejně jako aloe vera. Doporučujeme ale spíše vhodné přípravky po opalování, které kůži zároveň regenerují.

Teď už víte, jak se zodpovědně opalovat a jak se vyhnout bolestivému a nebezpečnému spálení pokožky.

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

 
eRecept

Pokud máte eRecept, tak si jej můžete kdykoliv a kdekoliv rezervovat a Vaši rezervaci pohodlně vyzvednout v naší lékárně.

Co je potřeba udělat?

Online rezervace

 

TÉMA MĚSÍCE

Osteoporóza se nevyhýbá ani mužům

Osteoporóza je chronické onemocnění, kost se ztenčuje, řídne a je náchylnější ke zlomení. Toto onemocnění je o to zákeřnější, že ze začátku nebolí ani o sobě nedává vědět jinými, subjektivně nepříjemnými pocity.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

 

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018-2021 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.