Poradny pro Vaše zdraví

Tipy, jak efektivně spálit tuky!

Potřebujete se hýbat, abyste svým faldům dali vale? Jděte na to chytře a efektivně, ať nemrháte svým časem a penězi. Poradíme vám, jak spalovat tuky na maximum!

Vyberte správně

Aby vaše cvičení bylo efektivní, musí být komplexní a svižné. Volte dynamické typy (svižná chůze, běh, kruhový trénink, spinning apod.). Nejúčinnější je kombinace více druhů cvičení, která zamezí tomu, aby vás to brzy přestalo bavit.

Hlídejte si tepovku

Klíčem ke spalování tuků je také pohyb v optimální tepové frekvenci, tedy v určitém rozmezí, při kterém se tuky nejrychleji odbourávají. Když je váš tep vyšší, nemůžete popadnout dech, spaluje vaše tělo místo tuků pouze cukry. Při nižší tepové frekvenci zase mnohem déle trvá, než spalování tuků začne, počkáte si na něj až 40 minut. Ideální se zdá být rychlé střídání aerobních a anaerobních aktivit, kdy se do optimální tepové frekvence dostanete už za pár minut (např. kruhový trénink).

Ráno nejefektivněji

A kdy je nejlepší doba na spalování tuku? Ideálním časem je na to podle odborníků šestá a osmá hodina ranní. Ráno sice bývá lidský organismus dehydrovaný, má vyčerpané zásoby glykogenu ve svalech a chybí mu
vitaminy, ale zároveň je odpočinutý po spánku. Proto při správně zvoleném cvičení, kdy snížíte běžnou zátěž a délku omezíte třeba jen na 20 až 30 minut, dochází při aerobním tréninku k nejefektivnějšímu spalování tuků. Platí ale, že cvičení či běh takhle ráno nemusí vyhovovat každému.

Jídlo před cvičením a po něm

Stejně tak dodržujte zásadu dvě až tři hodiny před cvičením jíst jen lehčí jídlo. „Pokud chcete využít takzvaného po spalovacího efektu, při kterém dochází k využívání mastných kyselin, tedy tuků, tak je potřeba zhruba 30 až 40 minut po docvičení nic nejíst, pouze pít. Teprve pak si dejte menší svačinku.

Jaké doplňky stravy mohou pomoci?

Doporučují se probiotika a vláknina, které Vám pomohou upravit trávení a tím, se podpoří látková výměna. Oblíbené jsou výrobky, které efektivně stimulují metabolismus tuků na požadovanou úroveň. Např. Lipoxal Xtreme, který obsahuje komplex účinných látek, který zvyšuje intenzitu spalování tuků a navíc má antioxidační vlastnosti, takže chrání buňky těla před o xidačním stresem. Oxidační stres může vzniknout (mimo jiné) během spalování tuků. Ostropestřec přispívá k normálnímu metabolismu tuků a k udržení správné funkce jater.

Držíme Vám pěsti :-)

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

TÉMA MĚSÍCE

Tipy na dárky

Přemýšlíte nad dárkem pro své nejbližší? Zamysleli jsme se za vás a přinášíme vám pár tipů, se kterými určitě nešlápnete vedle.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.