Poradny pro Vaše zdraví

Prázdniny skončily, pomozme dětem s návratem do školních lavic

Prázdniny skončily a začal nový školní rok, pro ty straší děti již známá událost a pro celou řadu prvňáčků dlouho očekávaný významný krok. Některé děti se na začátek školy těší více, některé výrazně méně. Pro všechny děti však představuje mnoho nových zážitků.

Každodenní školní život je novou situací děti se adaptují na nové prostředí, nové kamarády neznámé povinnosti a také dlouhé sezení. Soustředit se na nové informace po celou dobu vyučování je často náročné. Rodiče svým dětem mohou pomoci, zejména je motivovat a zlepšit jejich sílu a vůli se na nové povinnosti a úkoly soustředit. To vše v rámci jejich pomoci s přípravou do školy a také díky vhodné a vyvážené stravě bohaté na živiny, vitamíny, minerály a Omega 3 mastné kyseliny, které se v přirozené formě vyskytují především v rybím mase a rybím oleji. Dostatečný přísun těchto mastných kyselin podporuje správný vývoj mozku dítěte, soustředění a napomáhá při vytváření paměťových stop, a tím také učení dítěte. U dětí, které mají nedostatek ryb v přirozené stravě je možno tyto Omega 3 mastné kyseliny doplnit formou potravinových doplňků stravy.

Návrat do kolektivu, sychravé podzimní počasí a omezený příjem vitamínů v ovoci a zelenině bývá také spojen s vyšším výskytem onemocnění u dětí (především onemocnění dýchacích cest přenášených kapénkovou infekcí). To vede často k zameškání školní docházky. Je dobré proto na podzim podpořit imunitní systém dítěte dostatečným příjmem vitamínů, pravidelnou pohybovou aktivitou nebo otužováním. Jednou z možností je také podávání Vitaminů formou potravinových doplňků stravy. Především Vitamín C zvyšuje odolnost organismu proti infekcím a únavě v podzimních měsících. Jednou z nejbohatších rostlin na obsah vitamínu C na světě je Rakytník řešetlákový, který je právem je nazýván multivitamínem z přírody.

Při výběru potravinových doplňků pro děti, je vhodné dbát na to, aby jejich složení bylo vyvážené, aby některé látky výrazně nepřesahovaly hodnoty doporučených denních dávek a neobsahovaly umělá sladidla a barviva.

Všem dětem i jejich rodičům přeji krásný a klidný školní rok!

 

Klientská karta s výhodami

Připojte se do našeho Věrnostního programu a získáte výhody, které vycházejí vstříc vašim individuálním potřebám.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

TÉMA MĚSÍCE

Tipy na dárky

Přemýšlíte nad dárkem pro své nejbližší? Zamysleli jsme se za vás a přinášíme vám pár tipů, se kterými určitě nešlápnete vedle.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2018 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.