Poradny pro Vaše zdraví

Jarní alergie? Poradíme vám, jak s ní bojovat!

S počínajícím jarem se postupně mohou začít znovu objevovat každoroční sezónní alergie. Je nutné zdůraznit, že léčba těžší alergie patří rozhodně do rukou alergologa.
Pro běžné každodenní problémy je však dobré znát některé přípravky, které lze volně zakoupit v lékárně a vyhnout se tak někdy časově náročné návštěvě lékaře (samozřejmě tak nelze nahradit pravidelné plánované prohlídky). Nejčastějšími alergeny jsou pyly a plísně. Pylová sezóna se v naší zemi v posledních desetiletích neustále prodlužuje. Většinou trvá od února či března až do října.

Příznaky alergie

Alergie může mít různé příznaky. Mezi nejčastější patří rýma, která se projevuje hlavně prosáknutím (otokem) nosní sliznice a potažmo vodnatou sekrecí z nosu. Přímo na nosní sliznici působí přípravky s obsahem látky xylometazolin (Olynth HA 0,1%), které stažením cév otok sliznice rychle a účinně zmírní. Hodí se tak i u různých viróz, které doprovází rýma. Podobné účinky má také Vibrocil nosní kapky, které obsahují látku s protialergickým účinkem nastupujícím již při malých dávkách. U těchto přípravků je však nutné zdůraznit, že se bez souhlasu lékaře nesmí užívat déle než 5 – 7 dní.

Nosní kapky a spreje jsou vhodné především při izolovaných příznacích. Naopak při alergiích, projevujících se více různými příznaky, jsou vhodná celková antihistaminika, například Analergin tablety či Fenistil kapky. Lze je využít nejen při rýmě, ale také při kýchání, kašli, zánětu spojivek, svědění, vyrážce a či jiných příznacích způsobených alergií. Užívají se během kritického období nebo preventivně. Například pokud víme, že budeme v kontaktu s vyvolávajícím alergenem (kočka nebo pes na návštěvě, prach a roztoči při návštěvě chalupy).

Jaké zásady dodržovat, když jsem alergik?

Nejdůležitější zásadou je včasná prevence, tedy snaha o co nejmenší kontakt s alergenem. Sledujte proto aktuální pylovou situaci. Informace naleznete v denním tisku a televizi nebo na internetu. Podle množství „svého“ alergenu ve vzduchu si můžete plánovat denní aktivity nebo začít s preventivním užíváním léků.

Nepodceňujte životosprávu!

Začněte každý den zdravou snídaní, do které zahrňte čerstvé ovoce nebo džus, bohaté na vitamin C. Posílíte tak imunitní systém, který bude schopný lépe bojovat proti projevům alergie. Dbejte na to, abyste si každou noc dopřáli potřebnou dávku spánku. Pokud jste unavení, symptomy alergie se mohou výrazně zhoršit.

Přejeme Vám, ať si jarní dny užijete pokud možno bez alergických projevů a ve zdraví.  

Klientská karta s výhodami

Využijte výhod, která Vám poskytuje naše klientská karta.

Více

Aktuální akční leták

Vyberte si z široké nabídky akčních produktů pro Vaše zdraví.

Více

Karty a poukázky

V naší lékárně můžete uplatnit tyto karty a poukázky

karty a poukázky

TÉMA MĚSÍCE

Plísňová onemocnění

Plísní se v našem prostředí nachází nepředstavitelné množství a jejich spory se vznášejí všude kolem nás. Jedná se o mikroskopické houby, které pro zdravého člověka za normálních okolností nepředstavují žádné riziko. To se zvyšuje v případě jejich zvýšené koncentrace na jednom místě. S teplým počasím je klima pro růst plísní na našem těle přímo ideální. Kožní plísňová onemocnění najdeme nejčastěji na nohou, postižené bývá zejména meziprstí a nehty.

Číst dál...

Potřebujete poradit?

V naší on-line poradně Vám rádi podáme informace o lécích, které doporučíme dle Vašich obtíží, o jejich účincích, způsobu použití, bezpečném užívání kombinací léků apod.

Vstoupit

Novinky e-mailem

Odebírat

Chcete pravidelně dostávat informace o akčních nabídkách a slevách? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Lékárna U Hygie - Vždy něco navíc!

Široký sortiment skladem

Žádné nahrazování podobnými léky. Váš lék je ihned k dispozici, jen ve výjimečných případech je třeba jej objednat a můžete ho mít k dispozici ještě týž nebo následující den.

Klid a bezpečí pro Vás

Naše zkušené magistry farmacie Vám ochotně poradí a vysvětlí vše, týkající se léků a jejich bezpečného užívání (např. při kombinaci s jinými léky, při specifických obtížích apod.)

To nejlepší pro vaše zdraví

V našem širokém sortimentu naleznete bez čekání vše, co vyžaduje zdravotní stav Vás i kohokoliv z Vaší rodiny. Poradíme Vám jak ušetřit a zároveň co nejúčinněji pečovat o zdraví.

Copyright © 2014 Arvisimax s.r.o. Všechna práva vyhrazena.